• Čeština
 • English
 • Příslušenství a náhradní díly pro elektrostatické filtry (ESP)

  Ve spolupráci s našimi partnery nabízíme náhradní díly pro elektrostatické odlučovače (ESP)

  SBĚRNÉ DESKY

  Elektrofiltr se skládá ze série paralelních vertikálně zavěšených kovových desek (sběrných elektrod), které tvoří pruhy, kterými prochází spaliny. Sběrné desky poskytují sběrné povrchy pro nabité částice. Oklepávací systém je následně zodpovědný za odstraňování shromážděných částic ze sběrných povrchů. Desky mají prolisy pro zabránění průhybu.

  VÝBOJOVÉ ELEKTRODY

  Výbojové elektrody jsou buď kovové dráty o malém průměru, které visí svisle v elektrostatickém odlučovači nebo pevná elektroda vyrobená z jednoho kusu vyrobeného kovu. Výbojové elektrody vytvářejí silné elektrické pole, které ionizuje spaliny, a tato ionizace nabíjí částice v plynu.

  TOPENÍ

  Při zahájení odlučování je elektrofiltr vystaven tepelného šoku. Znečištěné plyny mají teplotu několika stovek stupňů a části elektrofiltru teplotu okolí. Úlohou topné spirály je předehřát podpěrný izolátor odlučovače na teplotu, při které nehrozí tepelný šok při zahájení odlučování a poškození izolátor. Izolátor se obvykle zahří na teplotu kolem 90 st. C. 

  KLADIVA, SVORKY, LOŽISKA

  Kladiva, svorky a ložiska jsou součástí oklepávacího systému elektrostatického odlučovače. Oklepávací systém uděluje elektrodám vibrace nebo nárazy a odstraňuje nashromážděný prach. Kladiva tak odstraní prach, který se nahromadil na sběrných i výbojových elektrodách.

  LOPATKOVÁ KOLA

  lopatkové kolo, které je namontováno na hřídeli a poháněno motorem

  Kontaktujte nás