• Čeština
 • English
 • Izolátory pro elektrostatické filtry (ESP)

  ESPI Europe – specialista na izolátory pro elektrostatické filtry.

  ESPI Europe je specialistou v konstrukci, výrobě a distribuci izolátorů pro elektrostatické odlučovače (filtry / elektrofiltry / elektroodlučovače). Umíme nabídnout izolátory, které máme ve stadardním katalogovém provedení, ale i výrobu ve vámi uvedených rozměrech na zakázku. Pro předložení obchodní nabídky nám stačí, abyste nám napsali a sdělili požadované rozměry, provozní napětí filtru, maximální provozní teplotu plynu v elektrofiltru (nebo teplotu v komoře nosného izolátoru), potřebný počet kusů izolátorů a orientačně termín dodání. V mnoha případech jsme schopni dodat přímo z našich skladových zásob v řádu dnů, u většího množství bude výroba izolátorů provedena na zakázku a termín sjednán dle naláhavosti potřeb koncového uživatele elektrostatického odlučovače. 

  Co je to izolátor pro elektrostatický filtr?

  Izolátor pro elektrostatický filtr, někdy nazývaný izolátor pro elektrofiltr nebo také pro elektrostatický odlučovač, je speciální typ kerammického izolátoru vyrobený z vysoce odolné keramické hmoty. Nejčastěji bývá vyroben z hmoty C130, C610 nebo dokonce z vysokohlinitého porcelánu s obsahem oxidu hlinitého (Al2O3) až 95%.

  Jaká je funkce izolátoru v elektrofiltru?

  Konické nebo cylindrické izolátory pro elektrofiltr izolují elektricky nabité elektrody od těla elektrofiltru. Elektrody jsou konstrukčně připevněné na závěsném systému, který nese podpěrný izolátor. Proto musí izolátor být extrémně pevný, odolávat vysokým teplotám a mít perfektní izolační vlastnosti. Udávaná pevnost v tlaku u izolátoru pro elektrostatický filtr je obvykle 500 kN. Testy ukázaly, že jeden izolátor unese i přes 1 000 kN., tj. přes 100 tun. Jeden závěs s elektrodami váží většinou do 6 tun. Izolátor je obvykle vystaven provozní teplotě kolem 180°C. Přesto často výrobci filtrů požadují, a výrobci izolátorů zajišťují, teplotní odolnost do 400°C. Izolátory z vysokohlinitého porcelánu nabízejí tepelnou odoslnost až do 600°C.

  Co je to elektrostatický filtr a kde je využíván?

  Elektrostrostatický filtr je zařízení, které separuje prachové částice ze znečištěného odpadního vzduchu nebo plynu. Elektrofiltr bývá využíván v průmyslových závodech, které produkují odpadní plyny. Obvyklé využití je v uhelných elektrárnách, cementárnách, chemických závodech, železárnách a v poslední době se stále častěji nasazuje do tepláren a spaloven biomasy.

   

  nosný podpěrný izolátor pro elektrostatický odlučovač filtr

  PODPĚRNÉ / NOSNÉ IZOLÁTORY

   

  ESPI nabízí uživatelům podpěrné izolátory pro elektrofiltry v rozsahu od 260 mm do 800 mm stavební výšky.  Nabízíme kónické i cylindrické tvary. Mnoho typů máme skladem, ne vždy se ale povede najít typ, který právě zákazník poptává . Umíme vyrobit na zakázku dle požadavku zákazníka jakýkoliv typ, minimální množství pro takou objednávku je 30 kusů. Dodací termín se tedy může pohybovat v řádů dnů až měsíců. Izolátory dodáváme dle přání zákazníka pro provozní teploty odlučovače do 250°C / 400°C / 500°C. Poptáváte-li jakýkoliv typ a množství, zašlete nám poptávku a my prověříme naší skladovou dostupnost a rádi vám předložíme nabídku. 95% nabídek jsme v roce 2023 předložili zákazníkům do 24 hodin.

  STĚNOVÉ PRŮCHODKY

  Funkcí stěnové průchodky v elektrostatickém filtru je umožnit průchod elektrického vodiče stěnou z vnějšího prostředí od napájecího zdroje do komory s podpěrným izolátorem. Průchodkové izolátory mohou mít rovný povrch tělesa, stříškový nebo vlnkovitý tvar, a to v závislosti na požadované povrchové dráze. Zjistěte více o našich průchodkách.

  stěnová průchodka pro elektrostatický filtr odlučovač
  shaft insulator for electrostatic precipitator ESP filtr

  KRUTOVÉ / ROTAČNÍ IZOLÁTORY

  Úlohou krutového někdy nazývaného rotačního izolátoru v elektrofiltru je umožnit otáčení tyče oklepávacího systému. Tato tyč iniciuje pohyb kladívek, které jemně poklepávají na sběrné elektrody v elektrostatickém odlučovači. Toto poklepávání slouží k uvolnění prachu z elektrod a jejich účinnému čištění. Důležitou charakteristikou těchto izolátorů je požadavek na pevnost v krutu.

  ODPOROVÉ IZOLÁTORY

  Tlumící odporové izolátory hrají zásadní roli při pohlcování vyšších harmonických složek přítomných v sekundárním obvodu usměrňovacího transformátoru. Tato absorpce pomáhá předcházet rezonanci ve výstupním obvodu a následně chránit usměrňovací transformátor. K dosažení této ochrany by měly být na výstupní svorce usměrňovacího transformátoru instalovány izolátory odporů.

  electrostatic-precipitator-esp-damping-resistance-insulator
  espi-electrostatic-precipitator-anti-sway-bar

  VYSOKOHLINITÉ IZOLÁTORY

  Izolátory s vysokým obsahem oxidu hlinitého jsou vyrobeny z materiálů obsahujících 95% podíl Al2O3 v keramické hmotě. Tyto izolátory jsou zvláště vhodné pro použití v elektrostatických filtrech pracujících při zvýšených teplotách dosahujících až 500 stupňů Celsia. Vykazují zvýšenou schopnost snášet tepelné šoky a mohou se pochlubit pozoruhodnou mechanickou pevností. Obvykle jejich povrch zůstává neglazovaný. Z této hmoty vyrábíme podpěrné izolátory, stabilizační tyče, stabilizační desky, průchodky nebo tyčové izolátory.

  Kontaktujte nás